Cennik domów gotowych

Budowa domu jednorodzinnego to poważna inwestycja i zazwyczaj największy wydatek w życiu. To nic, że często czas oczekiwania jest dosyć długi, chęć posiadania własnego domu, przezwycięża wszystko. Aby te marzenia mogły się spełnić, zaciągamy kredyty, pożyczki, lub też oszczędzamy przez długie lata, a kiedy zbierzemy odpowiednią sumę można przystąpić do działania.

Zwykle na początku wybieramy projekt, jeśli wcześniej zakupiliśmy działkę. Od tego momentu należy zacząć kalkulować koszty. Sam projekt to wydatek rzędu 2000 zł, jeśli oczywiście skorzystamy z typowych przykładowych domków, jakie oferują nam biura projektowe w swych katalogach. Jeśli jednak nie znajdziemy tam nic godnego uwagi, decydujemy się na indywidualny projekt, który bywa nieraz bardzo kosztowny.

Cała procedura rozpoczęcia jakichkolwiek działań wiąże się z kosztami. Wiele osób rozpoczynając swą przygodę z budowaniem domu, stara się dążyć do celu, wykonując po kolei konieczne czynności, napotykając nieraz na wiele niespodzianek, dotyczących głównie wydatków niespodziewanych. Zatem aby uniknąć rozczarowań i przeszkód warto zapoznać się wcześniej z cennikami gotowych domów.

Znajdziemy w nich ceny za m² w odniesieniu do poszczególnych rodzajów domków jednorodzinnych. Uwzględnia się w nich takie elementy jak garaż, poddasze użytkowe, piwnicę, technologię wykonania domu, rodzaj pokrycia dachowego i wiele innych aspektów. Jeśli wcześniej zapoznamy się z proponowanymi ofertami będzie łatwiej ustalić szacunkowy koszt budowy domu w stanie surowym a następnie jego wykończenie.

Poza tradycyjnymi metodami budowy domu, wiele osób korzysta dzisiaj z technologii domów gotowych. Buduje się je z prefabrykatów i są naprawdę komfortowymi i energooszczędnymi budynkami mieszkalnymi. Warto zainteresować się takim rozwiązaniem zwłaszcza ze względu na niskie koszty realizacji, a ponadto ceny gotowych domów szkieletowych bywają bardzo atrakcyjne.

W zależności od potrzeb może to być domek z trzema pokojami, kuchnią i łazienką za około 200.000 zł. w stanie surowym lub też domy dwukondygnacyjne, których cena zakupu nie przekracza 300.000 zł. Są to budynki gotowe do zamieszkania i wyposażone w instalacje wod- kan i CO jak też gotową instalację gazową i elektryczną. Również wykończenie ścian zewnętrznych jest kompletne, tak więc to bardzo kuszące propozycje.