Ceny domów szkieletowych

Domy szkieletowe są jeszcze na razie mało doceniane na polskim rynku. Większość z nas woli budować w sposób tradycyjny, nie zważając na korzyści jakie daje budownictwo alternatywne. A jest ono atrakcyjne pod wieloma względami. Po pierwsze koszty realizacji domu kanadyjskiego są często niższe od budynków murowanych nawet o 30%, a po drugie, aby zamieszkać we własnych czterech ścianach nie trzeba czekać latami.

Wykorzystywane do budowy domów szkieletowych technologie są sprawdzone i dają bezpieczeństwo przyszłym mieszkańcom, a co więcej dają ekologiczny komfort. Większość w ten sposób powstających domów jest osadzonych na szkielecie drewnianym lub w nowszej wersji stalowo-drewnianym. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednią ekipę, która zajmie się budową naszego wymarzonego domu szkieletowego.

Projekt w tym wypadku także nie jest bardzo kosztowny, zwykle korzysta się z gotowych propozycji. Niektórzy twierdzą, że jest to budownictwo dla osób lubiących styl minimalistyczny, jednak patrząc na efekty prac budowlanych można się przekonać, że tak nie jest. Każdy budynek traktowany jest indywidualne, wedle założeń projektu i oczekiwań klienta. Komfort jaki zapewnia takie mieszkanie jest wysoki choćby z uwagi na energooszczędność takich budowli. Są one cenione w krajach skandynawskich, gdzie zimy bywają naprawdę ostre a mimo to jest w nich tyle ciepła ile potrzeba.

Także ceny gotowych domów szkieletowych nie są wysokie. Niewielki domek o prostej konstrukcji składający się z trzech pokoi, kuchni i łazienki to koszt w granicach 180-200.00 zł a co za to otrzymujemy? Całkowicie wykończony, przeznaczony do zamieszkania do razu dom, wyposażony we wszystkie potrzebne instalacje gazową, elektryczną, wod-kan, CO, otynkowany od wewnątrz jak i z zewnątrz.

Naprawdę to coś, na co wiele osób ma ochotę, ale boją się zdecydować a niepotrzebnie, bo tak już mieszkają nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy i bardzo sobie chwalą ten typ budownictwa- łatwy, szybki i bezpieczny. Domy szkieletowe mają wiele zalet; dzięki energooszczędności pozwalają obniżyć koszty energii spożytkowanej na ogrzewanie, ich cena jest niższa niż budowli murowanych.

Jeśli nie chcemy decydować się na zakup gotowego domu, można wybrać wersję w stanie surowym otwartym lub zamkniętym. Ofert na rynku tego rodzaju usług nie brakuje a wiele firm specjalizuje się w tej branży od lat.