Tanie domy z drewna

Drewniany dom to dzisiaj elegancja i komfort mieszkania w ekologicznym wydaniu. Budowa takiego domu to wcale nie jest ogromny nakład pieniężny. Drewno jest surowcem tanim w porównaniu do cen materiałów budowlanych innego rodzaju.

Jednak nie tylko względy finansowe przemawiają na korzyść tego rodzaju budownictwa, chodzi także o prozdrowotny charakter takich budynków. Nie wpływają one negatywnie na zdrowie mieszkańców a drewno odpowiednio zaimpregnowane i wysuszone nie powoduje powstawania w domu wilgoci. To naprawdę atrakcyjna propozycja zwłaszcza dla wielbicieli tego stylu mieszkania.

Dom może być wykonany na różne sposoby, w stylu nowoczesnym bądź też tradycyjnym lub klasycznym-standardowy prosty budynek. Osobom zakochanym w klimacie góralskich chat, z pewnością do gustu przypadną domy z bali. Są naprawdę urocze i wyjątkowe. Zamieszkać w takim domu to otaczać się klimatem gór, a jeśli dodatkowo powstanie on w otoczeniu górskiego klimatu, efekt jest niepowtarzalny.

Trzeba tutaj zaznaczyć, że drewniane domy z bali to wysoki standard i solidność na lata. Wykonuje się je dzisiaj przy użyciu nowoczesnych technologii i z wyselekcjonowanego materiału. Budynki takie są długotrwałe i ciepłe, a co najważniejsze, tworzy się w nich specyficzny mikroklimat, ponieważ drewno oddycha, zapewniając odpowiednią wentylację wewnątrz. Domy z bali zalicza się do najlepszej jakości domów szkieletowych o wyjątkowej estetyce. Powstają one z różnego rodzaju bali: okrągłych, półbali ciosanych oraz płazów maszynowych lub  ręcznie obrabianych. Przestrzenie między balami i płazami uszczelnia się przy pomocy wełnianki drzewnej.

Najlepszym bezapelacyjnie rodzajem drewna do budowy jest świerk. Najlepiej gdy jest on sezonowany, buduje się także z drewna surowego, ale ta pierwsza opcja jest znacznie lepsza. Każdy drewniany element potrzebny do budowy jest wcześniej przygotowywany wedle ustaleń projektu a następnie dostarczany na miejsce powstania budynku. Można taki dom wykonać na zamówienie lub też kupić gotowy w stanie tak zwanym deweloperskim.

Warto zastanowić się nad wyborem takiej opcji, zwłaszcza, że drewniane domy szkieletowe są całoroczne i trwałe. Może się ona okazać dogodną alternatywą dla tradycyjnego budownictwa murowanego z o wiele krótszym czasem oczekiwania na własne wymarzone lokum.